Gastop Hájek - solární ohřev

Specializujeme se na komplexní služby v oblasti poradenství, návrhů a montáží solárních systémů pro celoroční ohřev teplé vody, přitápěni a ohřev bazénů.

Provádíme konzultaci přímo na místě a navrhneme nejvhodnější řešení solárního systému. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a solární systém navrhujeme tak, aby vaše investice byla co nejlépe využita. Po montáži nabízíme kompletní záruční i pozáruční servis.

Dodáváme solární systémy s komponenty jen od evropských výrobců s dlouholetou tradicí, jejichž výrobky jsou certifikovány evropskou zkušebnou a splňují vysoké jakostí nároky. Všechny výrobky splňují podmínky pro přidělení státních dotací.

Nejběžnějším a nejvýhodnějším využitím solární energie v našich zeměpisných podmínkách je ohřev vody. Nejčastějším důvodem pro pořízení solárního systému pro ohřev vody je úspora nákladů na energie. Použitím solárního systému lze dosáhnout roční úspory až 70% energie na přípravu TV. V létním období je příprava TV 100% zdarma.

Solární energie se ve většině případů používá pro ohřev užitkové vody. Zásadním problémem pro systémy na přitápění je totiž nepoměr mezi nabídkou sluneční energie a poptávkou po teple. Jinak řečeno – topit potřebujeme převážně v zimě, ale nejvíce je sluneční energie dostupná v létě. Proto vytápění představuje pouze doplňkové využití. V zásadě jsou tyto systémy velice podobné systémům pro ohřev užitkové vody a prakticky vždy jsou také pro ohřev užitkové vody používány.

Provádíme odbornou montáž kvalifikovanými pracovníky, která je nezbytná pro správnou funkčnost, účinnost a také dlouholetou životnost solárních systémů.